Вівторок, 26.11.2024, 18:20Вітаю Вас Гість | RSS
Мій сайт
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Матвієвська Галина Павлівна


 

 Галина Павлівна Матвієвська (історик математики, краєзнавець, літературознавець.) народилася 13 липня 1930 року в м. Дніпропетровську, дитинство провела в Харкові, а школу закінчила (1948) із золотою медаллю в Оренбурзі (Росія), де її батько викладав у педагогічному інституті; у 1954 році закінчила Ленінградський (тепер Санкт-Петербург) університет – кафедра алгебри й теорії чисел, на ступінь кандидата фізико-математичних наук (1958) захистилась, вивчаючи неопубліковані архівні рукописи Леонарда Ейлера з теорії чисел. У 1959 році вона переїжджає до Узбекистану), батьківщину чоловіка, і займається історією східної математики, опанувавши з цією метою арабську мову; захищає в Ташкенті докторську дисертацію «Вчення про число в Середні віки» (1968); стає членом-кореспондентом АН, заслуженим діячем науки, лауреатом державної премії ім. Беруні...

   Основні напрямки досліджень - історія математики і математичної астрономії в країнах середньовічного Сходу, історія теорії чисел, рукописи Л.Єйлера, історія культури Оренбурзького краю.

   Автор понад 160 наукових робіт, у тому числі 16 книг. Підготувала трьох докторів і десять кандидатів фізико-математичних наук.

ТВОРИ

Погляд уголос

   Галина Матвієвська: «Залучаючи до уроку математики історичні відомості, шкільний учитель може полегшити засвоєння основної програми, адже тоді оживають найважчі теорії, коли уявляєш, які практичні потреби викликали їх».

   Журнал «Математика в школе» (Москва, 1990): «Для Галини Мат- вієвської робота в історії математики – це спілкування з людьми різних епох, засіб побачити їх гідні діяння. Покровительку історії Кліо зображають зі скринькою для згортків. Матвієвська зробила до неї помітний вклад: її книги і статті про Беруні, Насиреддіна Тусі, Улугбека, Фарабі, аль-Хорезмі, ібн Ірака, ібн аль-Багдаді, ібн Сіну, аль-Суфі, ібн Коррі, про Ейлера, Декарта і Рамуса збуджують душу захопленням, навертають її до краси істини, змушують дивуватись інтуїтивній ясності багатьох математичних понять».

 

Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites